Баскетболистите на Левски победиха черногорския Ловчен с 99:72 точки при завръщането си в Балканската лига. Съставът игра в Адриатическата лига през миналия сезон и след едногодишно прекъсване отново се състезава в Балканската лига.

„Сините“ нямаха никакви проблеми в двубоя от втория кръг на турнира този сезон, като очевидно превъзхождаха съперника си през целия мач. Българският тим почива в първия кръг, тъй като в група В отборите са пет.

Отборът на Ловчен пък инкасира второ поражение, след като загуби от Теодо в първия кръг.

Състезателите на треньора Николай Господинов поведоха с 20:18 още след първата част, а на почивката резултатът бе 50:28 точки.

През цялото второ полувреме двубоят просто се доиграваше, като „сините“ не допуснаха гостите да намалят преднината им. Най-голямата разлика в полза на домакините достигна 22 точки.

Пред полупразните трибуни на зала „Универсиада“ най-резултатен за Левски с 31 точки бе капитанът Павел Иванов, а 26 точки, 8 асистенции 5 борби добави Александър Янев. Алекс Симеонов се отчете с 22 точки и 7 борби.

В следващия кръг на регионалната надпревара Левски е домакин на Бакшими от Косово на 27-и октомври.