Монтана 2003 записа разгромен успех с 134:43 (42:4, 36:12, 28:16, 28:11) над Академик Пловдив като гост в изтеглен мач от десетия кръг на женското баскетболно първенство.

За баскетболистките на Стефан Михайлов това бе шести пореден успех в шампионата, в който те са лидер с пълен актив от 12 точки. Още в първите седем минути на мача стана ясно, че Академик няма да има никакви съпротивителни сили, тъй като Монтана стартира срещата със серия от 32:0. Първата четвърт приключи при 42:4 в полза на гостуващия тим, а на полувремето разликата достигна 62 точки при 78:16.

През второто полувреме, макар и с по-ниски темпове, преднината на Монтана продължи да расте, за да достигне до 91 точки в края.

Александра Петрова бе най-резултатна за Монтана с 28 точки. Габриела Ангелова и Исабела Маседо добавиха по 17 точки, а още четири баскетболистки на гостите завършиха с двуцифрен актив.

За тима на Академик, който допусна трета загуба в четири изграни мача, 11 точки реализира Гергана Минчева.