Отборът на Монтана 2003 спечели като гост на Хасково 2012 със 77:62 точки в първия мач от финалната серия на женското баскетболно първенство на България. В серията се игра до три победи от пет мача, а втората среща е в понеделник отново в Хасково.

Възпитаничките на Стефан Михайлов доминираха почти през целия мач. Те изиграха силна втора четвърт и на почивката водеха с 46:29. Баскетболистките от Монтана стартираха третата част със серия от 10:0 и направиха резултата 56:29. От тук до края на мача те нямаха проблеми и стигнаха до успеха с 15 точки разлика.

Така гостенките, които спечелиха и Купата на България, взеха предимство в серията, на която са домакини на третата и евентуално четвърта среща.

За победителките по 25 точки нанизаха Келиндра Закъри и Моник Рийд (15 борби). С 10 точки и 5 асистенции се включи Виктория Стойчева. За Хасково 2012 се отличи Мея Тирера с "дабъл-дабъл" - 36 точки и 14 борби, а Катерина Рудева добави 18 точки и 7 асистенции. /БТА