Носителят на купата на България Монтана 2003 разгроми гостуващия шампион Дунав 8806 (Русе) с 84:70 (21:8, 30:14, 21:21, 12:27) в първия мач от полуфиналните плейофи в женското баскетболно първенство.

Възпитаничките на Стефан Михайлов започнаха ударно и поведоха с 15:2, като имаха сериозно превъзходство през по-голямата част от срещата, а 7 минути преди края авансът им достигна 33 точки при 82:49.

До финалната сирена баскетболистите на Монтана се поотпуснаха и позволиха на съперника да направи загубата си по-почетна. Моник Рийд направи страхотен мач за домакините с 38 точки и 17 борби. Даниела Петева добави 17 точки и 4 асистенции.

За шампионките Александра Катич беше най-резултатна с 19 точки, а Цветомира Шаренкапова допринесе с 16 точки. Втората среща от серията до три успеха е утре също в Монтана.

В другия полуфинален плейоф победителят от редовния сезон Хасково 2012 разгроми гостуващия Нефтохимик 2010 (Бургас) с 93:72 (26:19, 24:12, 30:15, 13:26) и поведе с 1:0 победи.

След равностойно начало домакините поеха контрола върху мача и към края на първата четвърт след серия от 18 безответни точки дръпнаха с 22:8. Те продължиха да увеличават преднината си, която в края на третата част достигна 34 точки при 78:44. В последната част хасковки намалиха оборотите и позволиха на съперника да намали изоставането си.

Най-резултата за победителките беше Мея Тирера с 27 точки и 11 борби. Доминик Моузли добави 21 точки, а Емалия Галдейра се отличи с 20 точки, 9 борби и 6 асистенции. Резервата Теодора Динева беше най-добра за бургазлийки с 15 точки и 6 борби. Втората среща от серията е утре в Хасково. /БТА