Хасково 2012 победи гостуващия Монтана 2003 с 88:68 точки (22:22, 16:18, 31:17, 19:11) в среща от последния кръг на редовния сезон на женското баскетболно първенство на България.

Така възпитаничките на Елена Станкова завършват начело в класирането и ще имат домакинско предимство в плейофите.

Отборът на Монтана 2003, който е носител на Купата на България, допусна първа загуба за 2016 година.

Гостенките водеха с 40:38 точки на почивката. Домакините обаче изиграха страхотна трета част, която спечелиха с 31:17 и приключиха мача с аванс от 20 точки.
Най-резултатна за победителките стана Доминик Моузли с 25 точки.

Лиа Галдейра се отчете с 21 точки и 9 борби, а Мея Тирета записа "дабъл-дабъл" - 20 точки и 13 борби.

За Монтана 2003 с 24 точки и 15 борби завърши Моник Рийд, а Виктория Стойчева се отчете с 12 точки.

Нефтохимик 2010 (Бургас) надделя на гостуващия Берое (Стара Загора) със 71:70 (23:23, 10:12, 21:22, 17:13) точки в оспорван мач. Двата тима ще се срещнат отново на четвъртфиналите плейофи, които стартират на 4 април.

9 секунди преди края при 71:70 за домакините Олена Самбурска изпусна два наказателни удара, но след това и Бъчварова не можа да отбележи.

С по 19 точки за победителките завършиха Олена Самбурска и Олга Мазниченко. Мария Желязкова добави 10 точки.

За гостите с 18 точки приключи Радослава Бъчварова, а 15 точки и 9 борби записа Милена Томова./БТА