Отборът на Монтана 2003 постигна втора поредна победа в женското баскетболно първенство на България в рамките на по-малко от 24 часа. Възпитаничките на Стефан Михайлов, които вчера разгромиха Шампион 2006 с 89:39 на старта на шампионата, днес спечелиха срещу гостуващия Черно море Одесос (Варна) със 117:42 (29:8, 34:7, 33:22, 21:5) в изтеглена среща от седмия кръг.

Домакините поведоха с 63:15 на почивката и до края на двубоя доминираха изцяло. За тима от Монтана, който беше без капитана си Димана Макариева, седем баскетболистки завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатна беше Габриела Ангелова с 25 точки и 11 борби, 17 точки и 19 борби добави Йоанна Иванова, а с 15 точки завърши Симона Стоянова.

Дебора Филипова се отчете с 14 точки, 10 асистенции и 7 борби. Състезателките на Монтана 2003 спечелиха 79 борби в защита и нападение в срещата. За варненки Зехра Селим вкара повече от половината точки на отбора и завърши с 25 за 40 минути на терена без смяна. Тя овладя и 9 борби.