Шампионът Лукойл Академик е само на победа от защитата на титлата си в мъжкото баскетболно първенство на България.

И във втория мач от финалния плейоф възпитаниците на Георги Младенов победиха като домакин в Правец Евроинс Черно море - този път с 93:74 (25:23, 28:7, 25:30, 15:14) точки.

Вчера "студентите" се наложиха с 92:83 точки.

Третата среща е във вторник във Варна от 17.30 часа. Играе се до три победи от пет мача.

Гостите започнаха добре мача и поведоха със 7 точки - 16:9, но с кош на Ристе Стефанов в 8-та минута домакините обърнаха резултата - 20:19.

Шампионите поведоха с 22:19, преди да завършват при 25:23 първата част, която бе доста оспорвана.

Отборът на Георги Младенов нанесе своя съкрушителен удар и реши мача във вторите 10 минути, които спечели с 28:7. Домакините направиха впечатляващата серия от 23:0 и поведоха с 25 точки при резултат 48:23.

Варненци не успяха да отбележат нито един кош, дори и от наказателни удари, за повече от 7 минути.

На почивката Лукойл Академик водеше с 23 точки - 53:30. След това срещата беше без напрежение, а разликата не падна под 15 точки в полза на шампионите.

През третата четвърт домакините поддържаха разлика от над 20 точки и дори водеха отново с 25 - 67:42. След това настъпи лед спад в играта им, позволиха да им отбележат 10 поредни точки и намалиха аванса си на 10 точки - 67:52.

След 30 минути обаче те водеха с 18 точки - 78:60.

В последната част играчите на Лукойл Академик отново поведоха с над 20 точки и спечелиха с 19 - 93:74.

Четирима баскетболисти на домакините завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатни за победителите бяха Уили Дийн с 26 точки, Лимайър Голдуайър с 20, Ристе Стефанов с 12 и Чавдар Костов с 11 точки.

За варненци Кори Макинтош отбеляза 24 точки, Душан Куцупулос добави 14, а резервата Атила дос Сантос завърши с 15.