Левски завърши с победа редовния сезон, след като надигра гостуващия Ямбол с 81:74 (25:30, 13:21, 24:14, 19:9) точки в мач от 27-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

За съсезателите на Мануел Марков това е 11-и успех в шампионата. "Сините" направиха обрат, след като на почивката губеха с 38:51. След силно второ полувреме обаче баскетболистите на Левски спечелиха мача със 7 точки разлика.

Така "сините" завършват на седма позиция с актив 11-16 и в плейофите ще срещнат втория отбор в класирането - Берое или Балкан, а ямболии са осми със 7-20 и ще играят срещу Лукойл Академик.

Алекс Симеонов беше най-резултатен за успеха с 29 точки. Станислав Славейков отбеляза 17 точки, а 13 точки и 11 борби добави Крум Дойчинов. Йордан Минчев се включи с 11 точки и 8 борби.

За Ямбол най-резултатен с 18 точки беше Евгени Иванов, а 16 точки и 9 асистенции записа Милиян Боцка. Станислав Говедаров отбеляза 12 точки, а 11 вкара Боян Радетич. /БТА