Шампионът Лукойл Академик постигна нов успех в НБЛ, след като победи Евроинс Черно море във Варна с 83:74.

Мачът бе повторение на финала на първенството от миналата година, спечелен отново от "студентите". Гостите започнаха по-добре и за 10 минути игра имаха 5 точки аванс.

Преди почивката те продължиха да трупат преднина и се оттеглиха на полувремето с 16 точки аванс - 49:33. След почивката възпитаниците на Даниел Димитров се вдигнаха на щурм, но усилията им стигнаха само за по-почетна загуба.

Ристе Стефанов вкара 26 точки, Уили Дийн се отличи със 17, като добави и 8 борби и 4 асистенции. За Евроинс Черно море Тихомир Желев направи силен мач и завърши с 22 точки. Димитър Мираковски записа 21, а Гари Уеър вкара 11.