Черноморец (Бургас) срази с 96:87 (28:18, 15:15, 29:25, 24:29) Рилски спортист (Самоков) в среща от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига за мъже и записа първа победа за сезона. Гостите пък се изравниха с Лукойл Академик на върха в

класирането, но софийският гранд ще стане едноличен лидер още след мача срещу Евроинс Черно море (Варна) в събота.

Бургаските баскетболисти бяха по-добри от съперника си през целия мач и логично спечелиха. Те поведоха с аванс от 10 точки още през първата част, когато се разигра дуото Прийст Лодърдейл - Симеон Найденов. Разликата остана същата и на почивката, а в третата четвъртина нарасна с допълнителни 4 точки, които бяха стопени от Рилски спортист при традиционното отпускане преди сирената.

Лодърдейл завърши мача с дабъл-дабъл при 26 точки и 11 борби, докато Найденов записа 24 точки. Други 15 точки наниза Христо Захариев, който се изравни с коефициента на полезно действие на американския гигант, след като добави 11 борби за своя дабъл-дабъл. За гостите най-резултатен беше Иван Лилов, който завърши мача с 24 точки.

Най-резултатни: Прийст Лодърдейл 26, Симеон Найденов 24, Христо Захариев 15, Цветелин Иванов 12, Димитър Рошманов 11 (Черноморец); Иван Лилов 24, Димитър Караджовски 19, Мартин Маринов 10 (Рилски спортист)

В съботната програма са залегнали още две срещи от четвъртия кръг. Спартак (Плевен) посреща Балкан (Ботевград) от 17:30 часа, докато Левски е домакин на Ямбол от 19. Лукойл и Черно море играят от 17 часа.