Левски записа победа в последния си мач от Втория етап на НБЛ. „Сините“ се наложиха като гост над Шумен със 78:67 след силни втора и трета четвърт.

Столичани завършват в четворката с актив от 12 победи и 8 загуби.

Шуменци остават последни с баланс 3-17 и няма да играят във финалите на турнира за efbet Купа на България.

Двубоят в Шумен започна много равностойно, но във втората и третата част гостите показаха по-голямата си класа, а в края н допуснаха финалния щурм на домакините да ги изненада и се поздравиха с успеха.

18 точки наниза Джон Флорвиъс, 16 от пейката добави капитанът Асен Великов който наскоро стана баща за първи път. С по 14 се отличиха Златин Георгиев и националът Лъчезар Димитров. По 10 хаванаха Флорвиъс и Николай Михайлов.

За Шумен много добър мач изигра Георги Кендеров. Той наниза 20 точки като игра почти без смяна. С 16 се включи Ишмаел Ел-Амин, 12 – Адриан Секулов, а 10 – Теодор Димитров.