Левски сложи край на серията от пет поредни домакински победи на Хасково 2012 в НБЛ-жени. „Сините” се наложиха като гост с резултат 74-67 и по този начин запазиха позицията си във временното класиране, пише bgbasket.com. Те са еднолично трети с 10 победи и 9 загуби, а хасковлийки остават пети с 9 победи и 10 поражения. Това беше първият мач от четвъртия и последен дял на редовния сезон в НБЛ-жени, а след като тези два отбора изиграха четирите срещи помежду си, Левски води на Хасково 2012 с 3-1 победи, една от които служебна в 8-ия кръг.

Въпреки че през първите 4-5 минути домакините бяха напред в резултата, Левски записа две серии – от 11-3 и 9-2 през първата част и така си осигуриха преднина от 10 точки след нея. Баскетболистките на Стефан Михайлов продължиха да увеличават преднината си до почивката и след едно полувреме водеха с 18 – 44-26. Домакините започнаха второто полувреме със серия от 9-0, но след третата част разликата отново беше двуцифрена. През последната част тя падна до 5 точки, но Левски я увеличи и удържа победата, въпреки че загуби последните две четвърти.

Въпреки че Хасково 2012 имаше по-добър процент от тройката – 6/13 (46%) срещу 6/18 (33%) на Левски, „сините” компенсираха с по-добра успеваемост за две точки и така общо стрелбата от игра на отборите беше равна – 45%-45%. Хасковлийки овладяха с четири борби повече, но и извършиха с четири технически грешки повече. Левски отне два пъти повече топки от съперника си – 12-6.

Най-резултати с по 16 точки за победителките бяха Даниела Петева и Шарел Алън (9 борби). Радослава Бъчварова се включи с 14 точки, а 10 добави Виктория Стойчева.

За Хасково 2012 Анита Тейлане наниза 19 точки, 17 плюс 8 асистенции и 5 борби добави Амра Мехмедич, а 10 точки записа Наталия Топалова.

В следващия кръг Левски посреща Берое Стара Загора, а Хасково 2012 почива.