Левски победи Берое с 87:79 (21:10, 21:24, 29:23, 16:22) като гост в Стара Загора и спечели с 2-0 успеха четвъртфиналния плейоф от Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). „Сините“ ще играят на полуфиналите срещу победителя от сблъсъка между Балкан (Ботевград) и Академик (Пловдив), а началото на серията е на 12 май.

Баскетболистите на Левски натрупаха аванс от 11 точки след първата четвърт, а малко по-късно вдигна разликата до 16 при 33:17. Домакините, които бяха без Антон Кук и Обина Олека, намалиха до 7 изоставането си три минути преди почивката, а след 20 минути игра „сините“ водеха с 42:34. Гостите имаха превъзходство и след почивката. Те увеличиха аванса си до 71:57 преди последната четвърт, а до финала на двубоя удържаха водачеството.

Ивица Радич бе най-полезен за Левски с 18 точки и 10 борби, а Чардар Костов, Венцислав Петков и Марио Литъл отбелязаха по 13 точки. За домакините Александър Янев завърши с 23 точки, 12 борби и 3 асистенции, а Седариан Рейнс добави 13 точки и 10 борби.