Левски нанесе първа загуба на Лукойл Академик този сезон в Националната баскетболна лига, и прекъсна серията си от 11 поредни загуби срещу шампиона, след успех с 92:77. С по-добра игра, и сериозна устойчивост, „сините” преодоляха Лукойл в Правец, пред очите на президента на „студентите” Валентин Златев.

От отделните части Лукойл Академик спечели само втората, но на почивката водеше с 41:37. Второто полувреме обаче, противно на досегашните срещи между двата състава, Левски запази хладнокръвието, и не се поддаде нито на съдийските провокации, нито на напрежението, и това се оказа най-добрият ход. Именно отличния трети период, в който по принцип „сините” не се изявяват много съсредоточено, им спечели и двубоя, освен с добро нападение, и с отлична защита, особено срещу плеймейкъра на Лукойл Брандън Хийт.

Левски спечели убедително борбата в подкошието, съумя да не се отпуска в далечни стрелби, и атакуваше много комбинативно, докато Лукойл разчиташе предимно на индивидуалните изяви на своите играчи. Тодор Стойков остана цели 36 минути на терена, в опитите си да запази до последно интригата, но веднъж заиграл с настроение, тимът на гостите вече не остави да се стигне до обрат.

Страхотен мач за "сините" изиграха Васил Евтимов, който записа дабъл-дабъл - 19 точки и 16 борби и Хауел, който завърши с 18 точки и осем асистенции. Аарън Харпър стартира много трудно, но успя да добави важни 19 точки. За Лукойл Академик най-резултатни бяха Бруно Шундов с 24 точки, Тодор Стойков с 18 точки и Хийт с 12 точки.

Хронологията на мача -

Първата част бе изключително равностойна, а след нея "сините" имаха точка преднина - 20:19. Баскетболистите на Левски стартираха втората част със серия от 11:4 и поведоха с осем точки разлика - 31:23.

В 16-та минута преднината на "сините" достигна 10 точки - 35:25. Последваха седем безответни точки за домакините, които стопиха пасива си на 3 точки.

Шампионите изравниха 37:37, а след тройка на Бруно Шундов направиха обрат 41 секунди преди почивката. След 20 минути домакините водеха с 4 точки – 41:37. Бруно Шундов бе най-резултатен до почивката с 18 точки, а Левски бе спечелил 20 борби срещу 12 за шампионите.

Отборът на Константин Папазов започна отлично и третата част и след серия от 13:2 поведе със седем точки - 50:43. Лошата игра на "студентите" продължи и баскетболистите на Левски поведоха с 14 точки - 62:48 в 28-та минута на мача. Шампионите загубиха третата четвърт с 14:29 точки и след 30 минути губеха с 11 точки разлика - 55:66.

В последната част "студентите" започнаха със серия от 5:0, но след това не успяха да спрат баскетболистите на Левски, които 2:30 минути преди сирената поведоха с 10 точки - 83:73 след тройка на Джаред Хауел, а след това и Димитър Ангелов отбеляза кош. 1:39 минути преди края Васил Евтимов отбеляза кош, Левски поведе с 14 точки - 87:73 и стигна до успеха. Най-голямата разлика в мача бе при крайния резултат - 15 точки за Левски - 92:77.