Левски Лукойл победи като гост Берое (Стара Загора) със 79:77 в дербито от втория кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Двата отбора изиграха страхотен двубой, който се реши в последните секунди. Възпитаниците на Константин Папазов стигнаха до успеха с кош на Тайрон Брезълтън 6 секунди преди сирената и записаха втори пореден успех. Павел Маринов не влезе в игра за Берое, а Левски бе без Асен Великов и Чавдар Костов за срещата.

33:33 завърши първото полувреме, но домакините спечелиха третата част с 28:23 и поведоха с 61:56 преди финалните 10 минути.

3:42 минути преди края Райън Райт отбеляза два поредни коша, за да даде аванс за "сините" 75:72, а преди финалните 45 секунди Кейлъб Бишъп с важна тройка и изравни - 77:77.

След това двата тима си размениха по една грешка, а Тайрон Брезълтън реализира победния кош за Левски 6 секунди преди края.

Във втори мач Данило Тасич беше най-полезен за Левски с 18 точки и 12 борби. 14 точки добави Венци Петков, 13 реализира Христо Захариев, а 12 - Йордан Минчев.

За Берое Николай Стоянов записа 17 точки и 8 борби, а 15 вкара Брейди Роуз.

БЕРОЕ: РаКуан Мичъл 13, Брейди Роуз 15, Николай Стоянов 17, Седариан Рейнс 13, Симеон Илиев (Кейлъб Бишъп 11, Станислав Ваклинов 6, Костадин Лазаров 2, Дамян Минков)

Старши треньор: Любомир Минчев

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ: Тайрън Бразелтън 8, Йордан Минчев 12, Христо Захариев 13, Райън Райт 9, Данило Тасич 18 (Венцислав Петков 14, Константин Тошков 3, Герасим Николов 2, Николай Михайлов)

Старши треньор: Константин Папазов

Мачове от втория кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Берое - Левски Лукойл - 77:79 (18:19, 15:14, 28:23, 16:23)

от събота:

Ямбол - Черно море Тича - 87:68 (20:14, 27:20, 16:15, 24:19)

Академик Пловдив - Рилски спортист - 89:99 (17:23, 16:18, 17:21, 24:12, 10:10, 5:15) след две продължения

в понеделник: Спартак Плевен - Балкан