Левски Лукойл се класира за трета поредна година за финала в турнира за efbet  купата на България по баскетбол за мъже. "Сините" спечелиха убедително срещу Берое с 81:62 (27:16, 23:15, 13:12, 18:19)  в първия полуфинал, игран в столичната зала "Универсиада".

В повторението на миналогодишния финал Левски Лукойл нямаше особени затруднения. Още след първата четвърт домакините взеха двуцифрен аванс, а на полувремето преднината им пред Берое бе 19 точки при 50:31.

През второто полувреме играта бе доста по-равностойна, но предпоставки за обрат нямаше.

Най-резултатен за победителите от Левски Лукойл бе Брандън Йънг с 14 точки. Чавдар Костов добави 13, а с по 11 точки останаха Данило Тасич и Христо Захариев.

За Берое 15 точки вкара Павлин Иванов, 12 добави Станимир Маринов, а Павел Маринов приключи с 10 точки.

Съперникът на "сините" в утрешния финал ще стане ясен малко по-късно днес, когато е вторият полуфинал между Балкан Ботевград и Рилски спортист.