Левски Лукойл разгроми като гост Ямбол със 105:75 (21:20, 29:19, 29:20, 26:16) в среща от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Така "сините" продължават да са единственият отбор без поражение от началото на сезона и записаха четвърти пореден успех. Асен Великов е претърпял операция и ще отсъства от игра около две месеца. Това разкри старши треньорът на Левски Лукойл Константин Папазов пред Max sport 2.

Единствено първата четвърт беше равностойно, след което гостите взеха инициативата и водеха в резултата до края. На почивката баскетболистите на Левски Лукойл имаха аванс от 50:39, а след третата част - 79:59. В последните 10 минути преднината на гостите надхвърли 30 точки разлика при 98:66. За победителите Христо Захариев вкара 23 точки, Венцислав Петков - 18, а Тайрон Брезълтън - 17. Данило Тасич записа 14 точки, а Чавдар Костов завърши с 12 точки. За Ямбол се отличи Иван Лилов с 16 точки, Андрей Иванов се отчете с 15 точки и 10 борби.