Ямбол постигна домакинска победа над Черно море Тича с 97:91 (29:14, 18:28, 26:20, 24:29) в първа среща от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Успехът бе трети за водения от старши треньора Тони Дечев тим от началото на сезона, а гостите допуснаха десето поражение от 11 изиграни мача.

Двата отбора направиха интересен сблъсък в зала "Диана" в Ямбол, който започна с по-силна първа част за домакините. Те демонстрираха много ефективна стрелба и взеха преднина от 29:14 след 10 минути игра. Във втората четвърт авансът на

Ямбол стигна 19 точки, но баскетболистите на Черно море положиха сериозни усилия и намалиха до 4 изоставането си, а на почивката разликата бе само 5 точки - 47:42.

Последва също толкова оспорвана трета част, в която варненци се доближиха на 3 точки от противника, но преди последните 10 минути тимът на Ямбол водеше със 73:62. До края домакините не позволиха обрат в двубоя. В последните секунди

Веселин Георгиев претендираше за неотсъдено нарушение и изрази бурно емоциите си, след което бе дисквалифициран.

Най-резултатни за Ямбол с по 22 точки бяха Тадж Ридли и Джеремая Пейдж, като първият добави 8 борби и 2 асистенции, а вторият - 2 борби и 6 асистенции. Александър Матушев допринесе с 16 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Кръстан Кръстанов с 12 точки и 13 борби.

За Черно море Тича Веселин Георгиев завърши със 17 точки и 3 борби, Мартин Коцев се включи с 16 точки, 6 борби и 4 асистенции, Мартин Йорданов се отчете с 14 точки и 6 борби, а Лъчезар Тошков с 13 точки, 4 борби и 3 асистенции.

В следващия кръг на 8 януари Ямбол гостува на Рилски спортист, а Черно море Тича е домакин на Спартак Плевен.