Ямбол победи с 96:86 Черно море Тича в мач от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Домакините влязоха силно в мача и дръпнаха с двуцифрена разлика, но до почивката позволиха на "моряците" да наваксат осем от точките, с които изоставаха.

Второто полувреме бе по-равностойно, но по-големият опит на играчите на Ямбол си каза думата и им донесе победата. В групата на домакините за първи път след повече от година лекуване на контузия бе и Александър Матушев.

Варненци отново не можеха да разчитат на контузените Мартин Йорданов, Пламен Алексиев и Михаил Молдов. Уили Атууд завърши с 23 точки и 10 борби за успеха, 21 и 9 асистенции отчете Иван Лилов. С 25 точки и 16 борби за Черно море записа Терънс Томпсън, 21 точки добави Александър Милов.