Ямбол победи Черно море Тича с 91:73 (18:14, 29:20, 23:14, 21:25) в друга среща от кръга и записа седми успех в първенството. За варненци поражението беше 19-о от 20 мача до момента.

Домакините започнаха по-добре и поведоха с 6 точки в средата на първата четвърт, която приключи при 18:14 в тяхна полза. Стрелбата на Черно море не вървеше, а водени от Тадж Ридли и Джеремая Пейдж баскетболистите на Ямбол задържаха водачеството през цялата втора част. Авансът им достигна 12 точки в последните секунди на първото полувреме при 45:33, а Кръстан Кръстанов реализира за 47:34 на почивката.

Пейдж вдигна разликата до 15 точки за начало на вторите 20 минути и въпреки опитите на варненци да се доближат до противника, авансът на Ямбол стигна 20 точки в средата на третата част. Тя приключи при 70:48 в полза на състезателите, водени от треньора Тони Дечев, които до края продължиха да доминират. Най-голямата разлика в мача бе 25 точки, а домакините имаха сериозно превъзходство в борбата под коша (46-27).

С 22 точки, 8 борби и 3 асистенции Джеремая Пейдж беше най-полезен за Ямбол, който беше без Константин Тошков в състава. Алонзо Кембъл се отчете с 16 точки и 5 борби, а Александър Матушев добави 14 точки за успеха.

За отбора от Варна най-резултатен беше Иван Спиров с 14 точки, а с 12 точки и 3 борби завърши Мартин Йорданов.