Ямбол изненадващо победи Рилски спортист в Самоков с 87:78 (25:17, 15:21, 22:17, 25:23) в отложен мач от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

След равностойно начало гостите направиха серия от 14:4 във втората половина на първата четвърт и дръпнаха с 25:17, а в началото на втората дори увеличиха аванса си до 33:24. Последваха силни минути за домакините, които съкратиха пасива си до 38:40 на почивката, а в началото на третата четвърт дори изравниха за 40:40.

С нова серия от 9 безответни точки Ямбол отново пое контрола върху мача и до края на позволи на съперника да стигне до обрат.

Айзия Уилямс завърши с 20 точки и 9 асистенции за гостите, а Стоян Петков добави 19 точки и 12 борби. Капитанът Станислав Говедаров допринесе с 19 точки, 6 борби и 4 асистенции.

Мартин Маринов беше най-резултатен за Рилски спортист с 18 точки, а Джейлън Дженкинс се отличи с 13 точки и 11 борби, но това не беше достатъчно.

източник: LAP.bg