Ямбол победи гостуващия Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 82:73 (26:24, 20:18, 14:16, 22:15) в среща от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Иван Чолаков победиха в предишния кръг като гост Берое (Стара Загора), а сега спечелиха срещу пловдивчани и вече имат пет успеха от началото на сезона. Гостите пък допуснаха осмо поражение.

Американските попълнения на домакините Айзея Уилямс и ЛаРон Смит заслужиха суперлативи, след като записаха по 18 точки за успеха. Капитанът на тима Станислав Говедаров добави 16 точки.

За пловдивчани по 15 точки нанизаха Питър Олисемека и Младен Виткович, а с 14 остана капитанът Васил Бачев.

Рилски спортист победи Спартак в Плевен с 96:89 точки. Самоковци стигнаха до успеха след силна втора част и удържаха устрема на домакините през второто полувреме.

Златин Георгиев изигра много силен мач и завърши с 23 точки, 8 борби и 6 асистенции. Мартин Маринов добави 18 точки, като вкара 5 от десет от стрелбите си от тройката. Със 17 точки се отличи Димитър Маринчешки.

За домакините Иван Лилов се отчете с 20 точки, 8 борби и 6 асистенции за пълни 40 минути, 18 точки записа Цветослав Острев, а 17 - Тодор Тодоров./БТА