Отборът на Монако, с Дий Бост в състава си, победи По-Ортез с 90:86 точки като гост в отложен мач от четвъртия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Франция и така записа пети пореден успех. Американецът с български паспорт изигра силен мач и реализира 16 точки. Националът добави 4 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки за 27 минути като титуляр. Монако е на трето място в класирането с пет победи и една загуба.

Българинът Николай Вангелов и отборът на Сант'Антимо допуснаха първа загуба в Италия. Тимът отстъпи на лидера Виртус Поцуоли с 64:70 като гост в мач от втория кръг на Серия Б.
Центърът беше титуляр и за 19 минути се отличи с 5 точки, 4 борби и 2 отнети топки.

Отборът на Римини, с Борислав Младенов в състава си, победи като гост Сан Бернардо с 88:67 в двубой от втория кръг в Серия Б.

Синът на легендата Георги Младенов вкара 23 точки и стана най-добър реализатор на Римини в срещата. Той добави към статистиката си 13 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки за 34 минути като титуляр. Римини има две победи от началото на сезона и заема трето място в класирането.