Черноморец постигна лесен успех в Бургас над Теси България с 87:51 (28:12, 20:14, 19:16, 20:9) точки в баскетболното първенство при мъжете.

За младежките национали това бе трето поражение от три мача до момента, докато бургазлии регистрираха втора поредна победа в НБЛ.

Още след първата част Черноморец имаше двуцифрена преднина, а на почивката тя бе почти двойна – 48:26. Третата четвърт бе сравнително равностойна, но силен завършек за момчетата на Дечо Коешинов им донесе разгромната победа.

Петима състезатели на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен с 16 точки е Иво Славчев. Тодор Захариев вкара 15 точки, а Богдан Боев - 12 точки.

За тима на Любо Минчев 9 точки реализира Ангел Нацкин. 8 и 6 борби добави Велислав Гълъбов, а със 7 точки завърши Алекс Симеонов, но един от топреализаторите на отбора Тенчо Тенчев пропусна мача заради контузия.

Бургазлии хванаха 55 борби срещу 30 на младежите и също вкараха с 12 точки повече под коша, където имаха категорично преимущество. Те бяха по-добри и в процентите за стрелба, но добър показател, въпреки загубата, е сравнително малкият брой грешки, които извършиха националите – 17 срещу 18 на съперника. На младежите обаче бяха отсъдени 26 нарушения.

В следващия кръг Черноморец е домакин на Берое. Теси България посреща Рилски спортист в трудно домакинство в Армеец-2 в София.