Черноморец (Бургас) постигна победа в Националната Баскетболна Лига. „Акулите” се наложиха при домакинството си на Спартак (Плевен) с 95:82 в мач от VI кръг на шампионата.

Срещата започна по-добре за гостите от Плевен, които успяха да поведат с 9 точки, като в крайна сметка спечелиха частта с 24:20. Ситуацията на терена се запази и в началото на втората част, като плевенчани отново дръпнаха с 9 точки. Последва акция на домакините, които успяха да изравнят, а в края на полувремето дори да поведат с 4 точки.

През първите минути на второто полувреме играта вървеше кош за кош, като все пак Черноморец успя да увеличи преднината си на 11 точки за 56:45. Няколко грешки обаче позволиха на плевенчани да се приближат на 6 точки. Бургазлии отново се съвзеха и успяха да поведат с 12 точки в края на частта. В началото на последната четвърт "акулите" увеличиха аванса си на 17 токи, което направи задачата на гостите непосилна. Така Черноморец записа втора победа в шампионата.