Черно море Порт Варна си върна победния ход в ТЕСИ НБЛ след загубата от Ямбол миналата седмица с успех с резултат 83-73 като гост на Спартак Плевен. Баскетболистите на Денислав Коцевповедоха във втората част и поддържаха преднина до края, въпреки че не успяха да натрупат сериозен аванс, предаде bgbasket.com. Така те вече имат 6 победи и 6 загуби и са сред лидерите в първенството, заедно с Лукойл Академик, Балкан и Левски. За плевенчани това бе четвърта поредна загуба, а техният актив е 2-6.

Мачът започна много равностойно и след смени на водачеството през първата четвърт домакините имаха точка аванс. Малката разлика се запази до средата на втората част, когато с по-добра игра в нападение варненци успяха да поведат с 6-7 точки. Добра серия от 5-0 за край на полувремето пък ги изведе с 11 напред при 42-31. Двуцифрената преднина се запази през цялата трета част, като се движеше между 10 и 13 точки. Със силно начало на заключителните 10 минутиСпартак успя да се приближи само на 5 точки от съперника при 61-66. Разликата падна до 6 точки и минута и половина преди сирената, но серия от 6-0 на гостите сложи край на спора.

Черно море имаше по-добър процент при стрелбата общо от игра – 52% срещу 44%. Тимът получи 32 възможности да вкара от наказателната линия и реализира 22 от тях (69%), а плевенчани бяха 12/18 от наказателната линия (67%).

Милян Пупович вкара 27 точки и овладя 8 борби за победителите, а с 23 точки и 7 борби се включи Симеон Илиев.

За плевенчани Алвин Етилопи записа дабъл дабъл от 18 точки и 10 борби, 16 вкара Цветослав Острев, а 13 –Джеймс Анакриън.