Черно море Тича постигна втора победа в НБЛ. Пред собствена публика варненският тим надделя над Спартак /Плевен/ с 88:81 и нанесе 5-та загуба на гостите от началото на сезона. За победителите Джеймс Гавин и Симеон Илиев завършиха с "дабъл-дабъл". Американецът вкара 26 точки и добави 10 асистенции. Илиев завърши с 16 точки и 11 борби. За Спартак най-полезни бяха Николай Маринов и Димитър Маринчешки. Първият завърши мача с 23 точки и 7 асистенции, а Маринчешки с 22 точки и 8 борби.

Домакините успяха да поведат в началото на мача с 5:2, но с 5 поредни точки Спартак обърна при 7:5. Последва равностойна игра, в която нито един от двата отбора не успяваше да поведе със серизона преднина. С кош на Димитър Маринчешки гостите поведоха с 3 точки при 19:16 малко повече от 3 минути преди края на първата част. Джеймс Гавин изравни за домакините при 21:21 около 2 минути преди края, а първата част завърши при ново равенство - 24:24. След малко повече от 2 минути игра през втората част гостите поведоха с 4 точки при 32:28, но домакините вкараха 9 поредни точки и поведоха с 37:32 около 4.20 минути преди почивката. Гостите изравниха при 37:37, последваха още три равенства, а с кош на Джеймс Гавин секунди преди края Черно море Тича водеше с 2 точки на почивката - 45:43.

След почивката домакините успяха да поведат с 6 точки при 50:44, а малко повече от четири минути преди края на третата част дръпнаха със 7 точки при 59:52 след тройка на Джеймс Гавин. Минута по-късно с кош на Симеон Илиев Черно море Тича поведе с 8 точки при 61:53.

Благодарение на добрата си игра в защита домакините поведоха с 10 точки при 66:56, а преди последната част водеха с 8 точки при 66:58. Играта през последната част бе много интересна. Черно море Тича отново дърна с 1 точки при 70:60, но гостите отвърнаха с 5 поредни точки. В средата на последната част домакините постигнаха най-големия си аванс от 11 точки при 76:65. Домакините успяха да запазят преднината си и заслужено спечелиха мача с 88:81 и записаха втора поредна домакинска победа в НБЛ.