Берое Стара Загора победи гостуващия Черно море Тича със 74:64 (16:13, 25:12, 21:23, 12:16) в отложен мач от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Това беше втори мач за старозагорци в рамките на 24 часа след поражението от Рилски спортист вчера.

Старозагорци записаха 12-и успех за сезона и излязоха на пето място в класирането. Черно море Тича е последен, след като допусна 22-а загуба от 23 мача от началото на кампанията.

Домакините изиграха силна втора четвърт и на почивката имаха преднина от 41:25. През третата част те поведоха с 55:36 и до края нямаха проблеми да спечелят двубоя.

За Берое Седариан Рейнс завърши с "дабъл-дабъл" - 19 точки и 11 борби. Антон Кук добави 15 точки и 7 асистенции, а Александър Янев се отличи с 14 точки и 9 борби.

Иван Спиров беше най-резултатен за гостите с 16 точки и 5 борби, а Мартин Стефанов се отчете с 15 точки и 6 борби.