Берое надви Академик Бултекс с 91:77 (26:21, 18:23, 26:17, 21:16) и се изравни с Балкан Ботевград на второто място в генералното класиране на Националната баскетболна лига за мъже, като към момента старозагорците имат преднина с повечето си победи от началото на редовния сезон.

Пловдивчаните пък са пети след изиграването на 20 кръга.

Мачът започна равностойно, но Трентън Когинс и Николай Стоянов вкараха по две поредни тройки, а американецът добави и още една стрелба под коша за 20:10. Старозагорците обаче завършиха първата четвъртина с преднина от едва пет точки, а втората започна с тройка на Валентин Христов.

В крайна сметка Александър Груев изравни за 30:30 и двата отбора продължиха точка за точка до крайното за полувремето 44:44.

От този момент насетне Берое доминираше тотално. Третата четвъртина стартира с нова тройка на Когинс и завърши с девет точки преднина в полза на старозагорците, които увеличиха аванса си до 14 при сирената.
Когинс завърши мача с впечатляващите 8/10 тройки за сбор от 28 точки, а неговият съотборник Терънс Дженингс добави шест пункта и спечели 13 борби. Питър Олисемека пък беше най-полезен за Академик Бултекс с 17 точки и 12 борби.

Лидер в класирането с преднина от четири точки е Левски Лукойл, който по-рано днес преодоля пасив от 15 пункта и победи Ямбол със 78:75 (23:22, 13:22, 20:21, 22:10) след тройка на Божидар Аврамов пет секунди преди сирената. /БТА