Левски Лукойл победи като гост Спартак Плевен след продължение с 92:85 в среща от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Редовното време завърши 75:75. Възпитаниците на Константин Папазов водеха в резултата през първите три части, а в края на третата четвърт имаха аванс от 11 точки - 55:44. Домакините обаче отговориха със серия от 15:0 и стигнаха до обрат - 59:55.

Минута преди края плевенчани имаха аванс от 74:67, но 10 секунди преди сирената с три наказателни удара Патрик Рембърт изравни 75:75 за Левски Лукойл и прати мача в продължение. В добавените пет минути гостите бяха по-добри, започнаха с 6 безответни точки и нямаха проблеми до края.

За победителите Патрик Рембърт завърши с 27 точки и 7 борби, с 20 точки и 13 борби се отличи Божидар Аврамов, а 15 точки вкара Христо Захариев. За плевенчани Цветослав Острев завърши с 22 точки, а 15 добави Константин Коев.

В Ботевград Балкан постигна труден успех над Академик Бултекс 99 със 103:99. Двата тима изиграха оспорван двубой, който се реши в последните минути. Гостите имаха аванс от 51:45 на почивката, а преди финалните 10 минути имаше равенство в резултата - 74:74.

Балкан поведе с 92:81 само 5:33 минути преди края и успя да удържи предимството си до края. Венцислав Петков беше най-резултатен за победителите с 31 точки. Микейл Хопкинс завърши с 23 точки и 10 борби, а Павлин Иванов вкара 17 точки. За Академик Бултекс 99 много силно игра Васил Бачев, който реализира 34 точки. Трой Франклин наниза 20, а с 18 точки завърши Питър Олисемека.

Ямбол разгроми гостуващия А1 Академик със 107:77. Двата тима изиграха равностойна първа четвърт, след което домакините доминираха изцяло. Айзея Уилямс завърши с 24 точки за победителите, ЛаРон Смит добави 22, а Станислав Говедаров записа 18 точки.

За "студентите" Андрей Иванов направи "дабъл-дабъл" - 21 точки и 13 борби, а 20 точки реализира Александър Милов. За тях не играха Цветомир Чернокожев и Николай Николов. /БТА