Отборът на Берое ще се опита да спечели втора титла в историята си от Адриатическата лига по баскетбол за жени след 2019 година. Възпитаничките на Татяна Гатева, които са домакини на финалната четворка на надпреварата, победиха Монтана 2003 с 82:68 и в спора за трофея утре ще се изправят срещу шампиона от миналия сезон Будучност (Черна гора).

Монтана започна мача със серия от 11:4 и 13:6, след което домакините от Берое направиха серия от 13:0 за 19:13 и до края на мача имаха предимство в резултата.

На почивката старозагорки водеха с 41:29, а след 30 минути имаха аванс от 15 точки - 62:47.

Най-голямата им преднина беше 18 точки при 80:62 две минути и половина преди края. 19 точки за успеха отбеляза Сара Буут, която спечели и 9 борби. Жаклин Златанова завърши с 16 точки и 8 борби, а Виолина Кочева добави 10 точки.

За Монтана 2003 Христина Иванова и Изабела Рамона вкараха по 14 точки, а 13 реализира Димана Макариева.

В първия полуфинал шампионът от миналия сезон (макар и служебно) Будучност (Черна гора) победи Цинкарна Целе (Словения) със 70:60.

Утре от 15.30 часа Монтана 2003 ще играе срещу Цинкарна Целе в спора за третото място, а от 18.30 часа е финалът между Берое и Будучност.