Берое (Стара Загора) победи вицешампиона Балкан (Ботевград) с 92:84 (13:23, 28:21, 25:21, 26:19) в среща от последния кръг на редовния сезон в Националната баскетболна лига. Така домакините завършват на второ място в класирането, а Балкан - на трета позиция.

Треньорският щаб на Берое отново не можеше да разчита на трайно контузените Джеймс Уайт и Ивайло Тонев, но в групата се завърна Николай Титков. Старозагорци загубиха първата четвърт с 10 точки разлика, но успяха да намалят изоставането си на почивката до 41:44.

След подновяването на играта гостите поведоха с 6 точки след тройка на Павел Иванов, след което обаче след тройка на Желев и две поредни на Пол Милър Берое излезе напред при 64:58. С точни попадения на Хопкинс и Димитър Димитров ботевградчани намалиха пасива си само на точка 10 минути преди края. Берое показа преимуществото си над Балкан в заключителни минути от срещата. Със страхотни попадения от зоната за три точки на Милър, Франкамп и Ники Стоянов беройци излязоха напред с цели 9 точки шест минути преди края. Балкан отговори с точни фаулове на Браун и тройка на Венцислав Петков, с които намалиха на 85:80. В най-важните минути обаче домакините не позволиха обрат и спечелиха с 92:84.

Най-резултатен в мача беше Микейл Хопкинс от гостите с 20 точки. За Берое се отличи Пол Милър с 18 точки, 7 борби и 6 асистенции, Терънс Дженингс направи "дабъл-дабъл" - 16 точки и 10 борби, 15 точки добави Конър Франкамп, а с 13 се отличи Сашо Янев.

Спартак (Плевен) победи А1 Академик София с 89:78 (18:22, 25:14, 27:21, 19:21).

На четвъртфиналите А1 Академик София ще срещне Левски Лукойл, а Спартак Плевен излиза срещу Балкан (Ботевград).

За Спартак с 15 точки се отличи Константин Коев. С "дабъл-дабъл" се отчетоха Николай Върбанов и Иван Лилов. Върбанов завърши с 13 точки и 10 борби, а Лилов - с 11 точки и 11 борби. За Академик Цветомир Чернокожев реализира 16 точки, Николай Николов и Николай Грозев вкараха по 15.

Срещи от последния кръг на редовния сезон на Националната баскетболна лига за мъже:

Берое (Стара Загора) - Балкан (Ботевград) - 92:84 (13:23, 28:21, 25:21, 26:19)
Спартак (Плевен) - А1 Академик София - 89:78 (18:22, 25:14, 27:21, 19:21)
Рилски спортист (Самоков) - Ямбол - 74:67 (23:19, 15:17, 21:15, 15:16)
Академик Бултекс 99 (Пловдив) - Черно море Тича (Варна) - 100:79 (23:28, 34:11, 22:25, 21:15)