Балкан победи с 81:70 (16:19, 18:14, 31:22, 16:15) Академик Пловдив като гост в отложен мач от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига.

С тази среща бе сложен и край на второто завъртане между отборите, като сега предстои трето преди началото на плейофите.

Гостите от Ботевград изпитваха сериозни трудности срещу бойлкия тим на Академик до средата на третата четвърт. Тогава пловдивчани водеха с 9 точки при 46:37, но серия от 28:9 за Балкан до края на частта позволи на гостите да осъществят обрат и да се оттеглят с двуцифрен аванс преди последната четвърт.

В заключителните 10 минути Академик опита да промени нещо, но опитът на "зелените" им позволи да контролират хода на срещата.

Божидар Аврамов бе над всички за Балкан с 20 точки, в това число и 5 тройки. Още 14 точки добави Димитър Димитров, а Давонтей Джордан завърши с "дабъл-дабъл" от 11 точки и 12 борби. 11 точки вкара и Сияни Джеймс.

За Академик капитанът Васил Бачев отбеляза 17 точки, а Йере Вучица прибави 13. С 12 остана Обрад Томич.

Победата остави Балкан на трето място в класирането с 11 успеха и 5 загуби, докато Академик е на шесто място със 7 победи и 9 загуби. Лидер в класирането с 14 победи е Рилски спортист.