Шампионът Балкан се справи със съпротивата на Спартак Плевен и постигна 23-ата си победа от началото на сезона със 78:67 (19:21, 22:19, 17:10, 20:17) като домакин в Ботевград. Втората позиция на Балкан в класирането означава предстояща среща със седмия Берое в четвъртфиналите. Спартак Плевен завърши с актив 16-14 на петата позиция и ще играе с четвъртия Черноморец.

Двата състава изигра оспорвано първо полувреме, завършило с точка аванс за Балкан при 41:40. През вторите 20 минути домакините натрупаха преднина, като преди четвъртата част резултатът бе 58:50.

Христо Захариев направи добър мач за ботевградчани и реализира 18 точки, 5 борби и 5 асистенции, а с 14 точки и 6 борби се включи Мануел Суарес. За плевенчани Седариан Рейнс отбеляза 12 точки и 6 борби.