Базел и Днипро завършиха 1:1 в Днипропетровск в реванша от 1/16-финалите в Лига Европа. Така швейцарците продължават напред в турнира с общ резултат 3:1, след като преди седмица спечелиха с 2:0 на свой терен.

Днипро бе записал серия от пет поредни домакински победи в Европа, но „кръстоносците“ я прекъснаха като стигнаха до равенството тази вечер.

Всичко по-интересно в срещата се случи след почивката. Първо в 63-та минута на „Днипро Арена“ Никола Калинич получи директен червен картон за грубо нарушение и остави домакините с човек по-малко.

Въпреки това именно Днипро откри резултата в 76-та минута. Точен за 1:0 от дузпа бе Евхен Селезньов. Малко преди това Фабиан Фрай бе изгонен за игра с ръка в наказателното поле на своя Базел.

Пет минути по-късно, в 81-та минута, гостите изравниха чрез Фабиан Шар, който се разписа за 1:1.

В следващия кръг Базел ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Ливърпул и Зенит.