Шампионът Лукойл Академик се класира за 11-ти пореден финал в мъжкото баскетболно първенство на България. Възпитаниците на Марин Докузовски победиха със 79:70 точки Евроинс Черно море (Варна) и спечели полуфиналната серията в Националната баскетболна лига с 3:0 победи.

Шампионите започнаха лошо мача и губеха със 7:23 точки след първите 10 минути.

Домакините от Варна, който стартираха мача със серия от 10:1, продължиха да водят в резултата и на почивката имаха аванс от 12 точки – 42:30. С кош на Бруно Шундов "студентите" направиха обрат - 53:52 2:34 минути преди края на третата четвърт.

В последните 10 минути гостите от София изцяло контролираха играта, поведоха с 13 точки - 72:59 и спечелиха мача.

Брендън Хийт изигра силен мач за победителите и завърши с 21 точки и 7 борби. Дамян Стояновски добави 15 точки, Бруно Шундов - 12 точки, а Тодор Стойков - 11 точки.

За варненци Симеон Илиев записа 22 точки и 7 борби. Николай Колев се отличи с 16 точки и 8 борби, а 12 точки и 8 борби направи Александър Янев.

В другия сблъсък, който ще определи втория финалист Ямбол победи Левски с 96:85 (34:17, 13:20, 25:18, 24:30) точки и намалиха резултата в серията. "Сините" водят с 2:1 победи, а четвъртата среща е в сряда отново в Ямбол. Възпитаниците на Иван Чолаков водеха убедително през целия двубой.