Шампионът Лукойл Академик (София) продължава без загуба в Националната баскетболна лига за мъже, след като в среща от 12-ия кръг победи като домакин Ямбол с 89:41 (27:8, 17:10, 24:9, 21:14) точки и остава начело в класирането.

"Студентите" имат 12 победи в 12 мача.

Домакините водеха през целия мач и заслужено стигнаха до успеха, като още преди почивката поведоха с 26 точки - 44:18.

След като спечелиха третата част с 24:9, две минути преди последната сирена бе записана и най-голямата разлика в мача - 51 точки при резултат 89:38.

За Лукойл Академик (София) четирима играчи завършиха с двуцифрен актив, но най-резултатни бяха Травис Питърсън с 24 точки и 12 борби, Брендън Хийт с 13 точки, Доминик Джеймс с 12 точки и Божидар Аврамов с 110 точки.

За Ямбол с 9 точки завърши Давор Сатлер.

На 8-ми януари Лукойл Академик ще играе с Балкан в Ботевград.