Станислас Вавринка ще срещне сънародника си Роджър Федерер на полуфиналите от заключителния турнир на ATP в Лондон.

Швейцарецът си осигури място сред най-добрите четири, след като в последния двубой от груповата фаза победи със 7:6(4), 6:4 любимеца на домакините Анди Мъри за час и 54 минути.

Двамата тенисисти се изправиха в директен спор за място на полуфиналите, след като преди това бяха записали по 1 победа и 1 загуба в група „Илие Настасе".

Първият сет предложи много здрава битка на зрителите в „О2 Арена”. Вавринка успя да пробие своя опонент в осмия гейм, повеждайки с 5:3, но Мъри отговори моментално връщайки пробива. В решителния тайбрек швейцарецът все пак измъкна сета след 7:4.

Световният номер 4 продължи с добрите си изяви на корта и през втората част, пробивайки Мъри в откриващия гейм, след което безпроблемно затвърди преднината си на свой сервис – 2:0. В седмия гейм Вавринка си осигури комфортна преднина, стигайки до нов пробив за 5:2, след което успя да затвори мача за крайното 6:4.

В първия сблъсък от полуфиналите Новак Джокович ще срещне Рафаел Надал от 16:00 часа, а от 22:00 часа е срещата между Роджър Федерер и Стан Вавринка. /БГНЕС