Световният номер 2 Роджър Федерер се класира за третия кръг на турнира от сериите Мастърс в Рим, след като победи тийнейджърът Александър Зверев с 6-3, 7-5.

Швейцарският маестро проби в 6-ия гейм на първия сет, след което взе своите подавания, за да поведе в резултата след 29 минути. Федерер проби рано и във втората част, но младата сензация Зверев успя да отговори и изравни. Федерер постигна нов пробив в 11-ия гейм и стигна до крайния успех след час и 27 минути игра. Носителят на 17 титли от Големия шлем никога не е печелил Мастърса в италианската столица, като е стигал до финала през 2003, 2006, 2013, 2015 година. В следващия кръг той ще се изправи срещу Доминик Тийм, който обеди Жоао Соуса в два сета. /БГНЕС