Националката на България за "Фед Къп" Виктория Томова загуби на финала на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 10 хиляди долара.

Поставената под номер 8 Томова претърпя поражение от втората в схемата Екатерине Горгодзе (Грузия) с 4:6, 0:6 за 63 минути.

20-годишната софиянка спечели само веднъж подаването си в мача и допусна цели седем пробива, което беше решаващо. Тя навакса изоставане от 1:5 в първия сет и при 4:5 дори сервираше за изравняване на резултата, но допусна да отново да бъде пробита.

Във втората част Горгодзе доминираше и стигна до трофея, след като не даде дори гейм на съперничката си.

Томова все пак си осигури 8 точки за световната ранглиста и 980 долара, но не успя да спечели девети трофей в турнирите на ITF./БТА