Надеждата на домакините Джон Иснър отпадна в третия кръг на  Откритото първенство на САЩ по тенис. Поставеният под номер 13 Иснър загуби от германеца Филип  Колшрайбер с 6:7(4), 6:4, 6:7(2), 6:7(4).

Така отново американците не успяха да класират свой  представител в четвъртия кръг, нещо което се случи през миналия  сезон за първи път в историята на турнира, който стартира през  1881 година.

Любопитното е, че Иснър за трета поредна година отпада от  Колшрайбер в третия кръг. През 2012 германецът спечели в пет  сета, а през миналата година - в четири. Иснър наниза 42 аса и не допусна пробив в мача, но загуби и  трите тайбрека, което се оказа решаващо.

За място на четвъртфиналите Колшрайбер ще срещне шампиона от 2011 година и номер 1 в схемата Новак Джокович от Сърбия, който по-рано елиминира друг американец Сам Куери с 6:3, 6:2, 6:2.

Шампионът от Откритото първенство на Австралия Стан Вавринка се класира за четвъртия кръг без игра, след като  съперникът му Блаж Кавчич от Словения се отказа преди мача  заради болки в десния крак.  Поставеният под номер 3 швейцарец очаква 16-ия в схемата Томи Робредо (Испания), който елиминира 19-годишния австралиец Ник  Кириос с 3:6, 6:3, 7:6(4), 6:3.

Шампионът от 2012 година Анди Мъри имаше  повече проблеми само във втория и третия сет срещу Андрей  Кузнецов (Русия) при победата с 6:1, 7:5, 4:6, 6:2. Осмият поставен Мъри очаква номер 9 Жо-Вилфрид Цонга, който отстрани Пабло Карено Буста (Испания) с 6:4,  6:4, 6:4./БТА