Българките Виктория Томова и Елица Костова допуснаха загуби в третия кръг на квалификациите на Откритото първенство на САЩ по тенис. Така те не успяха да намерят място в основната схема на последния за годината турнир от Големия шлем в Ню Йорк.

Томова отстъпи пред Монсерат Гонсалес от Парагвай с 1:6, 6:2, 5:7 за 1:44 часа. Българката загуби първия сет след само 25 минути игра, но във втората част подобри играта си и след 6:2 изравни резултата. В решителния трети сет Томова изоставаше с 3:5, но успя да изравни. След това Гонсалес взе два поредни гейма и приключи мача.

Елица Костова отстъпи пред Александра Крунич (Сърбия) с 1:6, 6:7(2) за 1:39 часа. Крунич спечели първите четири гейма и без проблеми взе първия сет след 36 минути игра.

Във втората част се игра без пробиви, а в тайбрека Костова загуби с 2:7 точки и отпадна от турнира. По-рано през деня с надпреварата се раздели и другата българска квалификантка Изабелла Шиникова.