Националните състезателки на България по художествена гимнастика Невяна Владинова и Катрин Тасева записаха призови класирания на турнира от Световната купа в Баку, Азербайджан.

Владинова завърши на шесто място в крайното класиране в многобоя със сбор от 71.750 точки. Вчера Невяна получи оценки от по 18.000 точки за изпълненията си на обръч и топка, а днес за съчетанията си на лента и бухалки бе оценена съответно с 18.100 и 17.650.

Другата ни представителка в индивидуалната надпревара в Баку Катрин Тасева се нареди на девето място в крайното класиране. Вчера тя получи 17.600 на топка, което я класира за финала на уреда, а на обръч остана първа резерва, след като съдиите я оцениха със 17.650.

Днес Катрин получи 17.700 за съчетанието си на лента и 17.650 на бухалки, което й отреди и деветото място в крайното подреждане.

Иначе първите три места бяха за гимнастичките от Русия. Шампионка в многобоя стана Маргарита Мамун (77.150), втора завърши Яна Кудрявцева (77.050), а трета се нареди Александра Солдатова (75. 850). /БГНЕС