Българките Невяна Владинова и Катрин Тасева стартираха отлично участието си в турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Баку, Азербайджан. След края на първия състезателен ден, в който се изиграха съчетанията на топка и обръч, двете родни гимнастички успяха да се класират за три финала в индивидуалната надпревара.

Владинова игра отлично и получи оценки от 18.000 и на двата уреда, което я класира за финалите в неделя с шеста оценка на обръч и седма на топка. В многобоя Невяна е 7-ма във временното класиране.

Катрин Тасева също игра много стабилно и с оценки от 17.600 на топка и 17.650 на обръч се нареди на 9-то място във временното класиране в многобоя. Тя успя да се класира за финалите на топка, а на обръч за съвсем малко остана първа резерва. Утре състезанието продължава с изпълненията на бухалки и лента.

По-късно днес започва и надпреварата при ансамблите с изпълнение на съчетанието с 5 ленти. /БГНЕС