Люис Хамилтън с Мерцедес спечели първото състезания във Формула 1 в историята на Русия, след като спечели Гран При в Сочи.

Британецът финишира с време 1:31.50.744 часа и записа четвърта поредна победа и общо девета за сезона. С триумфа си днес той стана едва четвъртият пилот в историята, който постига девет победи в рамките на един сезон. Така Хамилтън се изравни с легендарния си сънародник Найджъл Менсъл с 31 победи във Формула 1 и дели шестото място във вечната ранглиста по този показател. Президентът на Русия Владимир Путин присъства на състезанието и лично връчи приза на победителя Хамилтън.

На второ място на 13.657 секунди се нареди неговият съотборник Нико Розберг (Германия).  Розберг излезе извън пистата още на втория завой след старта на състезанието, след като не успя да удържи колата при агресивна маневра срещу Хамилтън. Той трябваше да посети в бокса заради проблем с гумите още в края на първата обиколка, след което излезе последен на пистата.

Той кара без смяна на гумите в оставащите 52 обиколки и успя да си проправи път до второто място, но не застраши съотборника си.Трети на 17.425 секунди завърши Валтери Ботас (Финландия) с "Уилямс". Четвърти се нареди Дженсън Бътън, а пети остана Кевин Магнусен. В зоната на точките влязоха още Алонсо, Рикиардо, Фетел, Райконен и Перес.

С двойната победа днес "Мерцедес" си осигури титлата при конструкторите три кръга преди края на кампанията. Хамилтън се утвърди на върха в класирането при пилотите с 291 точки, пред Розберг с 274 точки и Даниел Рикиардо (Австралия) с "Ред Бул" със 199 точки. До края на шампионата остават състезанията в Остин, Бразилия и Абу Даби.