Партизан не успя да стигне до победата в трети пореден шампионатен двубой в Сърбия, и направи само 1:1 срещу Рад Белград в отложен мач от шестия кръг.

Валери Божинов реализира своя четвърти гол в сръбската Супер лига, а можеше да донесе и пълен успех на Партизан с повече късмет.

Българският нападател игра до 61-та минута, и се отчете с попадение и една греда. Иван Бандаловски не влезе за Партизан.

Божинов бе сред най-активните на терена за черно-белите, и бе замесен в почти всичко интересно.

В 20-та минута Неманя Видич с глава откри резултата за Рад. Само две по-късно обаче Божинов се оказа на точното място, и получи топката непокрит в наказателното поле, и от шест-седем метра бе безпощаден за 1:1.

До края на първото полувреме Партизан имаше още три страхотни възможности, като отново Божинов бе част от две от тях.

В 49-та минута нов шут на българина бе избит от голлинията, а в 55-та той удари и греда.

Божинов отстъпи мястото си на Шапонич в 61-та минута, и именно смяната вкара гол в 90-та минута. Реферите обаче не зачетоха попадението, тъй като Шапонич се оказа в засада.

След 10 изиграни пълни кръга, Партизан е трети със 17 точки, на девет зад лидера Цървена звезда.