Амкар Перм допусна поражение с 0:2 при гостуването на Зенит в среща от 5-ия кръг на руското първенство.

Петър Занев изигра пълните 90 минути, а Захари Сираков и Георги Пеев бяха заменени през втората част. Сираков беше сменен от Симоновски в 63-ата минута, а Пеев от Идову в 74-ата минута.

Пеев пробвя опасен удар в 10-ата минута, но Лодигин се намеси добре. В 13-ата минута Шатов откри резултата след добро разиграване с Хълк. В 22-ата минута Хълк удвои и предреши изхода от двубоя. Три минути по-късно перфектен удар на Пеев мина встрани от вратата на домакините.

През втората част отново Пеев беше много деен, а негов снаряд от пряк свободен удар беше спасен от Лодигин. В крайна сметка Зенит постигна пета поредна победа и с актив от 15 точки е лидер, а Амкар е на 15-ото място с едва 1 точка.