Отборът на Амкар Перм записа тежко поражение като гост с 0:4 от аутсайдера Арсенал Тула в мач от 14-ия кръг на руското първенство. Петър Занев записа пълни 90 минути в срещата, докато Захари Сираков остана на резервната скамейка.

Двата тима не се бяха срещали помежду си в мач от местния шампионат през последните 13 години. Играчите на Амкар Перм обаче няма да искат да си спомнят за този двубой, който се игра на стадион „Арсенал“.

Домакините поведоха в резултата още в 9-ата минута чрез Кузнецов, а през второто полувреме реализираха още три попадения.

Въпреки успеха, Арсенал Тула остава на последното място във временното класиране с 8 точки, докато Амкар Перм е на 12-а позиция с 11 пункта, но и мач по-малко. Лидер в Русия е Зенит Санкт Петербург с 35 точки.