Отборът на Сасуоло победи като гост Сампдория с 3:1 в мач от 15-я кръг на италианската Серия А. С успеха Сасуоло заема шесто място във временното класиране с 26 точки. Победата бе много ценна за тима след като в последните си две срещи взе само една точка.

Поражението пък бе четвърто поредно за Сампдория, а тимът вече е на 14-о място в класирането с 16 точки.

Гостите откриха още в 8-ата минута чрез Франческо Ачерби, който бе намерен чудесно от Матео Политано и не сгреши, за да направи резултата 1:0 за Сасуоло.

В 19-ата минута Политано опита удар към вратата на домакините, но без успех. Серджо Флокари обаче бе точен в 27-ата минута, за да увеличи аванса на гостите на 2:0, а в само девет по-късно, в 38-ата Сасуоло поведе с 3:0 след попадението на Лоренцо Пелегрини.

След почивката домакините опитаха да наваксат изоставането си, но без особен успех. В 50-ата минута Антонио Касано стигна до топката в наказателното поле и стреля, но стражът на Сасуоло Андреа Консили внимаваше и спаси. Едва в 90-ата минута Ервин Зуканович намали на 1:3 след удар с глава, оформайки крайния резултат.