Рома разби прекия си конкурент за третото място Фиорентина като го надигра с 4:1 в двубой от 28-ия кръг на Серия А. Това беше и седма поредна победа за "вълците" в шампионата.

Домакините откриха резултата в 22-ата минута макар и от явна засада. Миралем Пянич пусна пас надясно към Мохамед Салах, който намери Ел Шараави, който от малкото наказателно поле прониза вратаря на гостите. Три минути по-късно "вълците" водеха с 2:0. Мохамед Салах стреля извън наказателното поле, а топката се отклони в тялото на бившия играч на „вълците” Давиде Астори и влетя в мрежата.

При следващата атака Диего Пероти се възползва от нова грешка на Астори и удари дясната греда на гостите.

В 38-ата минута Пероти направи резултат класически - 3:0.

В продължението на полувремето Фиорентина получи дузпа, за грубо влизане в наказателното поле на Лукас Диния. Иличич беше точен и намали на 3:1.

Мохамед Салах вкара втория си гол в мача в 58-ата минута, след като бе изведен с дълъг пас отдясно, нахлу в наказателното поле и отбеляза с диагонален удар по земя за 4:1.

В продължението Франческо Тоти, който се появи като резерва изпълни пряк свободен удар, а топката облиза дясната греда.

Рома е трети в класирането с 56 точки, а Фиорентина - четвърти с 53.